BölgeselGüncelSiyaset

Lübnan’da Beyrut Limanında büyük bir patlama meydana geldi

Lübnan'da Beyrut Limanı yakınlarında büyük bir patlama meydana geldi. Patlamaya yüksek patlayıcı materyalin bulunduğu depoda çıkan yangının sebep olduğu açıklandı.

Lübnan’ın başkenti Beyrut’ta Beyrut Limanı yakınlarında büyük bir patlama meydana geldi. Binbaşı General Abbas İbrahim, sodyum nitrat dahil yüksek patlayıcı materyallerin bulunduğu depoda patlama çıktığını açıkladı. Patlamanın Lübnan’da son 5 yılda yaşanan en büyük patlama olduğu bildiriliyor.

“YÜKSEK PATLAYICI MADDE DEPOSUNDA MEYDANA GELEN BİR PATLAMA”

LBCI News’in aktardığına göre Binbaşı General Abbas İbrahim, patlamanın olduğu bölgeye giderek açıklama yaptı. İbrahim patlamanın liman depolarında uzun yıllardır bulunan patlayıcı maddelerden kaynaklandığını açıkladı. İbrahim, “Görünüşe göre yıllarca el konulan yüksek patlayıcı madde deposunda meydana gelen bir patlama” ifadelerini kullandı.

LBC televizyon kanalına bağlanan Lübnan Sağlık Bakanı Hamad Hasan, patlamanın ‘çok sayıda yaralanmaya’ ve büyük hasara neden olduğunu söyledi.

ÖLÜ SAYISININ YÜKSEK OLDUĞU TAHMİN EDİLİYOR

Lübnan güvenlik ve sağlık kaynaklarından verilen ilk bilgilere göre 10 kişinin cansız bedeni hastanelere ulaştı. Ölü sayısının daha da yüksek olduğu tahmin ediliyor.

LÜBNAN KIZILHAÇI: PATLAMADA YÜZLERCE YARALI VAR

Lübnan Kızılhaç Örgütü, patlama nedeniyle yüzlerce kişinin yaralandığını duyurdu. Kızılhaç Örgütü yetkililerinden Georges Kettaneh, yaptığı açıklamada, patlama nedeniyle yüzlerce kişinin yaralandığını belirtti. Patlamada ölülerin de olduğunu aktaran Kettaneh, sayı hakkında herhangi bir detay vermedi.

Öte yandan Lübnan Kızılhaç Örgütü, Twitter hesabı üzerinden yayınladığı açıklamada, kendi bünyesinde ve ülkenin farklı bölgelerinde bulunan tüm ambulansların Beyrut’ta gönderildiği bilgisini paylaştı.

karadenizgazetesi

Doğru haber almak herkesin hakkıdır. Bizde bunun için çalışıyoruz.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı