GüncelSiyaset

İçişleri Bakanı Soylu’ya tepki: “Zehir zıkkım olacak” etiketi Twitter’da TT oldu

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun kayyum atamalarına ilişkin, “Oh olsun” sözlerine sosyal medyadan yanıt veren HDP'nin başlattığı “#ZehirZıkkımOlacak” kampanyası kısa sürede TT oldu.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun Meclis Genel Kurulu’nda devam eden 2021 yılı bütçe görüşmelerinde Halkların Demokratik Partisi (HDP) belediyelerine atanan kayyumlara ilişkin, “Oh olsun” sözlerine HDP kayyumların yaptığı harcamalarla cevap verdi. Soylu’nun sözlerine sosyal medyadan yanıt veren HDP, başlattığı “#ZehirZıkkımOlacak” kampanyasıyla ülke gündemine oturdu. Twitter’da Trend Topic (TT) listesinde birinci sırada yer alan “#ZehirZıkkımOlacak” etiketiyle çok kısa sürede 12 binden fazla paylaşım yapıldı.

KAYYUMLARIN MİLYARLIK HARCAMALARI

Soylu’ya yanıt olarak Diyarbakır ve Mardin’deki kayyumların milyar liralık harcamalarını paylaşan HDP, resmi Twitter hesabından, “Darbeciler; utanmazlığın, arsızlığın, yüzsüzlüğün tarihini yazıyor. Biz hakkın, hukukun, adaletin, özgürlüğün tarihini yazmaya devam edeceğiz. Hakkımıza, hukukumuza sahip çıkacağız. Gasp ettikleri, zorbaca el koydukları her şey onlara #ZehirZıkkımOlacak Süleyman Soylu’nun bir günlük Mardin ziyaretinin yemek bedeli 266 milyar 760 milyon #ZehirZıkkımOlacak” paylaşımda bulundu.

“EL KOYDUKLARI HER BİR OY ZEHİR ZIKKIM OLACAK”

HDP tarafından peş peşe şu paylaşımlar geldi: “Halkın iradesini gasp ettiler, kaynaklarını talan ettiler şimdi de oh çekiyorlar. Gasp ettikleri halk iradesi, el koydukları her bir oy onlara  #ZehirZıkkımOlacak! Darbecilerin, gaspçıların bu yüzsüzlüğünü ve rezilliğini tarih affetmeyecek. Oh çektikleri bu yolsuzluk, talan düzenidir. Halk iradesini zorbalıkla, Kürt düşmanlığı ile gasp etmeleridir. Halkımız her zamanki gibi iradesine sahip çıkıyor. Zulümle abad olanın sonu berbad olacak, yedikleri #ZehirZıkkımOlacak!

karadenizgazetesi

Doğru haber almak herkesin hakkıdır. Bizde bunun için çalışıyoruz.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı